نتایج جستجو برای عبارت :

درس 24 خرمشهر در دامان میهن

جنگ بد است حتی اگر خرمشهری آزاد شود که گرفتن به مرگ و راضی شدن به تب است. آزاد کردن شهری که مردمش هنوز آزاد نشده‌اند در واقع رها کردن آن شهر بوده است حتی اگر بگویند آن شهر را دوباره گرفته‌اند. خرمشهر در سالی که گذشت آزادتر شد، هم با خشکسالی هم با سیل اول سالی. این شهر جنگ‌زده و زنگ‌زده با این‌که هر سال خود را یادآوری می‌کند گواه عوام ‌فریب نبودن حاکمانست که طی این سال‌ها هر که سر کار آمد نیامد دستی به سر و روی خرمشهر بکشد تا بگوید خدا آزاد ک
کتاب دختران خرمشهر : پنج روایت کوتاه از دخترانی بزرگ شده در جنگ

کتاب دختران خرمشهر : اختر دهقانی، نشر مجنون
بریده کتاب(۱):
با ناله گفت خدایا شکر، این همه دنبالت گشتم حالا باید پیدایت کنم.با صدای شرم آلود گفتم چه کارم داشتی؟ بعد تا برسیم اون ور کارون دیگه تحویلم نگرفت، وقتی پیاده شدیم گفت: آهای همگی برگردید.وقتی رفتیم پیش قایق رو به من کرد و گفت: اسمت چیه؟گفتم: سعیده.گفت: زن من میشی؟گفتم: آره.نادر: گفت همه تون دیدید که سعیده خانم با من نامزد کرد.
راهبند بازویی اتوماتیک در دو نوع الکترومکانیک و الکتروهیدرولیک با بالاترین سطح کیفیت و پایین ترین قیمت.
راهبند بازویی الکترومکانیکی آگسا با دو سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش.
این راهبند دارای قابلیت تردد به صورت نامحدود و قابلیت اتصال به انواع سیستم های کنترل تردد.
این راهبند با پک کامل آماده ارائه به شما عزیزان میباشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید
مدیریت فروش:09130520455
https://hhssoc.com/

نصب راهبند خرمشهر
قیمت راهبند خرمشه
تو خواستنی ترین و نگذشتنی ترینی همچنون « اروند » برای بعث عراق ...

+ زمانی که در عملیات بیت المقدس رزمندگان،عراقی ها را در خرمشهر محاصره کردند تا خرمشهر را آزاد کنند،عراقی ها نتوانستند از اروند(تنها راه کمک) بگذرند تا به نیروهایشان کمک کنند یا دست کم تلفاتشان را کم تر کنند یا قبلتر که خرمشهر را اشغال کردند و بر آبادان متمرکز شدند چندین بار خواستند از بهمن شیر بگذرند اما نشد.مدت ها معطل ماندند و نتوانستند وارد آبادان شوند،اما هیچ وقت از ارون
مشکلات عمده خرمشهر نشا ت گرفته از استاد بگم بگم ،مثل ورقهای پاسور مدام حکم به یک شکل خاص تغییر پیدا می کند و برگرفته از تار موی مونثان عوام است که دنیا را متزلزل می نماید و سلیبریتی خواص خدمت از گیسو در دست باد می دهند.
مشکل خرمشهر از دکل و دکه و گپر نشینی به مضیف پروری گذشته ،مشکل خرمشهر حضور اعضا خانواده خواص در شهر نیست ،چراکه حضور خانواده خواص دردی از این عوام نکاهید .مشکل خرمشهر حضور کارهای بلقوه فرهنگی و اجتماعی به نورچشمی ها و خبرنامه ن
مشکلات عمده خرمشهر نشات گرفته از استاد بگم بگم ،مثل ورقهای پاسور مدام حکم به یک شکل خاص تغییر پیدا می کند و برگرفته از تار موی مونثان عوام است که دنیا را متزلزل می نماید و سلیبریتی خواص خدمت از گیسو در دست باد می دهند.مشکل خرمشهر از دکل و دکه و گپر نشینی به مضیف پروری گذشته ،مشکل خرمشهر حضور اعضا خانواده خواص در شهر نیست ،چراکه حضور خانواده خواص دردی از این عوام نکاهید .مشکل خرمشهر حضور کارهای بلقوه فرهنگی و اجتماعی به نورچشمی ها و خبرنامه نو
فصل اول
ناخدا یکم تکاور بازنشسته، هوشنگ صمدی کلخورانی هستم و خوشحالم که پس از گذشت سال ها فرصتی دست داد تا بتوانم شمه ای از خاطرات آن دوران بگویم. دوران پر فراز و نشیبی که گاه به یک خواب و رویای دوردست می ماند. ...
تکاوران نیروی دریایی خرمشهر: خاطرات ناخدا یکم هوشنگ صمدی فرمانده گردان تکاوران در خرمشهر / به کوشش سیدقاسم یاحسینی / سوره مهر
پس از کشف کیک‌های آلوده به قرص در شهرهای مختلف ایران، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان اعلام کرد که دو مورد کیک حاوی قرص در خرمشهر پیدا شد.
بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، یکشنبه 15 دسامبر 2019، با انتشار تصاویری از کیک‌های آلوده به قرص که هم اکنون ابعاد گسترده و امنیتی پیدا کرده، گزارش‌هایی از توزیع این نوع کیک در خرمشهر منتشر شده است.

ادامه مطلب
فتح خرمشهرها باآن ولایت محوری است/گوهرجان افتخارش آن ولای حیدری است/جنگ مابادشمن دین عرصه هایش بیشمار/نزدمولا سالک آن اختیارش دلبری است/سختی مردم فراوان اجتماع واقتصاد/شرط رفعش دلسپاری برامام ورهبری است/از شهیدان یادفرما اشک جاری میکند/باولایت تاشهادت جلوه های سروری است/نهی ازمنکر همیشه روح استحکام دین/اسوه دنیا شدایران ملت آن گوهری است/فتح خرمشهر دارد سوی مهدی انتظار/امتی اندر رکاب آن امام آخری است/
سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر
شرح تاریخی عملیات آزاد سازی خرمشهر 
خرمشهر به دلیل اهمیت استراتژیک، همچنین به مناسبت آنکه از اصلی ترین مناطق مورد ادعای عراق بود، از نخستین روز شروع جنگ، هدف بمباران سنگین عراق قرار گرفت، نیروهای زمینی عراق به سوی آن پیشروی و به محاصره در آوردند. هنگ پیاده خرمشهر با کمک سپاه پاسداران و نیروهای مردمی، دلیرانه در برابر حملات ارتش عراق ایستادگی کرد.
ادامه مطلب
این پاورپوینت در  16 اسلاید به شکل زیبا و منحصصر به فرد طراحی و اسلاید بندی شده است دراین پاورپوینت مطالبی از وصیت نامه،خرمشهر بعد ازآزادی،تالبو خرمشهر،نخل های بی سر و سایر مطالب مفید و ارزنده درمورد شهید بهروز مرادی در این پاورپوینت درج شده اسنت که امید واریم رضایت شما عززیزان را جلب نماید

جهت دانلود فایل کلیک کنید
مولود کعبه عشق   در کعبه  به پا  گشت ، خدا می داندمولِد   شیر  خدا   گشت ، خدا  می دانددر شب حادثه  در جای پیمبر  خوابیدهجرت  دوست  روا  گشت ، خدا می داندفاطمه کفو علی بود ، چنان  دسته گلیاز چه  قبرش  به خفا گشت  ،خدا می داندیُطعمون است سه شب خاطره ی افطارشسفره   لبریز  صفا   گشت ، خدا می دانددست پرورده ی دامان رسول است علیراه  او  جمله ،  وفا  گشت ،  خدا  می داندعلم در سینه ی  دریایی او مخفی  ماندنکته  در  نکته  چها  گشت،   خدا می داندبار ها
بنام خالق آزادگی بهر سازندگی
باز خرداد است و یاد آزادگی 
خرمشهر است و این همه مردانگی
بهار و سوز گرمای بی مثالش
خرداد آمده شادی سوم همیشگی
شهر من کاش شادیت پیوسته بود
ترکهای  لب این شط وابسته بود
گرم بهر خاک همچو آتش تیرگان
کاش انصاف بود بهر این دلدادگان
مردمی که با جان و دل عاشق جانبازی
صدافسوس مانده اند در حسرت سازندگی
سالها جای ترکش مانده روی دیوارها
رد خون عشق یاران مانده در دیدارها
شهر من شهر خدا ای جان فدا
انهمه عشق بازان آمدند بهر خدا
سوم خرداد ایران شدصدای انقلاب/درجهان تبلیغ دارد از برای انقلاب/یاددوران حماسه جنگ با اهریمنان/منتشر روی زمین شدآن ندای انقلاب/بر امام وبرشهیدان بودتوفیقی بزرگ/برکت وعزت فراوان از خدای انقلاب/شهرخرمشهر ما شد قهرمان وافتخار/روز پیروزی ملت درصفای انقلاب/از ولایت محوریها شدشکست دشمنان/درجهان پوشیده ایران هم ردای انقلاب/فتح خرمشهر گشته اسوه ای بهرامور/رهگشا اینک ولایت بررهای انقلاب/هست این آمادگیها سوی مهدی وظهور/تاشودمملوبه عالم این عطای

سلام ! فیلم آموزشی را تماشا کنید و فعالیت ها را انجام بدهید و پاسخ های خواسته شده را بنویسید . 

بعد از تماشای فیلم آموزشی ، یکبار از روی متن درس بخوانید و پاسخ سوال های زیر را پیدا کنید . 
درس 24                                      خرمشهر در دامان میهن

1- صدام پس از اشغال خرمشهر چه کرد ؟

2- رزمندگان اسلام در جبهه ها چگونه بودند ؟

3- خرمشهر چگونه آزاد شد ؟

4- خرمشهر در چه تاریخی از چنگال دشمن آزاد شد ؟

5- امام خمینی (ره) پس از آزادی خرمشه
فتح خرمشهر فتح خاک نبود ، فتح ارزشهای اسلامی بود 
سوم خردادسالروز آزادسازی وفتح خرمشهر مبارک باد
عزیزان شهدا خرمشهر را فتح کردند راه را نشان دادند ما نیز آماده باشیم خرمشهرها در پیش است 
گرامی باد یاد وخاطره شهدای آزادسازی وفتح خرمشهر
شهید مهدی شبانیان 
تاریخ تولد :44/2/15
تاریخ شهادت: 61/2/27
گریه کن تامغفرت آیدبه دامان عطا/روزهای آخری باشد در این ماه خدا/لطف ایزد برگ آزادی ازآتش بود/برترین نعمت بود آن گوهرناب ولا/درنمازوروزه وقرآن وافطار وسحر/گنج زیبای بصیرت بندگی باصفا/عشق درمان میشوددر پرتو آل نبی/ازخدا خواهیم دائم این ولارابا رضا/انس باقرآن همیشه عزت رحمانی است/ارث این ماه مبارک گلشن خوب دعا/ای خداتقوای ماراحفظ کن تاروز حشر/تازشیطان ستمگر دور گردیم وجدا/آخرماه مبارک عیدی ماشدظهور/یوسف زهرابیاید میدهد دل راشفا/
بسم رب الرفیقسر نماز بودم. از معدود ثانیه هایی که به زور با خدای خودم خلوت میکنم. رکعت دوم، بین قنوت و رکوع، انگار که زورِ دست هایِ نسیان نرسیده باشه، یاد تو از لابلای خاطرات خاک خورده خودش رو کشید بیرون! وقتی به خودم اومدم سلام آخر نماز بودم...+با وجود همه کم لطفی ها، ممنونم از نسیان!پ.ن
برگ زردی با سماجت شاخه را چسبیده بود
دست‌های خویش و دامان توام آمد به یاد
سهیل محمودی
"ای امام
به عنوان کسی که شاید کربلای حسینی را در کربلای خرمشهر دیده ام سخنی با تو دارم که از اعماق جانم و از پرپر شدن جوانان خرمشهری برمی خیزد و آن، این است؛ از روزی که جنگ آغاز شد تا لحظه ای که خرمشهر سقوط کرد من یک ماه بطور مداوم کربلا را می دیدم هر روز که حمله ی دشمن بر برادران سخت می شد و فریاد آنها بی سیم را از کار می انداخت و هیچ راه نجاتی نبود به اتاق می رفتم، گریه را آغاز می کردم و فریاد می زدم ای رب العالمین بر ما مپسند ذلت و خواری را"
فاتحه
هر زمان اسم جنگ تحمیلی به میان می آید، یاد مقاومت ها و شجاعت های رزمندگان اسلام می افتیم که فتح الفتوح آنها عملیات آزادسازی خرمشهر عزیز بود. نتیجه غرور انگیزی که ابهت رزمی و توان طراحی و عملیاتی ایران را به رخ کارشناسان جنگی جهان کشید. فتحی که حضرت امام خمینی (ره) درباره اش کلام تاریخی ایراد فرمودند: «خرمشهر را خدا آزاد کرد».
مقاومت و ایستادگی
هدف راهبردی ترسیم شده، برای حمله ارتش رژیم بعثی عراق به ایران اسلامی، اشغال یک روزه خرمشهر و سه روزه
فتح خرمشهر فتح خاک نبود ، فتح ارزشهای اسلامی بود 
سوم خردادسالروز آزادسازی وفتح خرمشهر مبارک باد
عزیزان شهدا خرمشهر را فتح کردند راه را نشان دادند ما نیز آماده باشیم خرمشهرها در پیش است 
گرامی باد یاد وخاطره شهدای آزادسازی وفتح خرمشهر
شهید کاظم زارع 
تاریخ ولادت : 39/6/2
تاریخ شهادت: 61/3/4
"سوره باران"
مثل باران به تن خشک بیابان برگرد 
باغت آباد ! به آبادیِ ویران برگرد 
سبز بودیم ولی زرد چو گندم شده ایم 
قبلِ خشکیدن مان سوره ی باران برگرد
کوچه های دل خود را همگی ریسه زدیم 
ای سفر کرده به این شهر چراغان برگرد 
پای بر دامن غربت نکش از تنهایی
ای همه خلق تو را دست به دامان برگرد 
وعده های سرِ خرمن به دلم دادم دوست 
فصل خرمن که گذشته‌ است بهاران برگرد 
عید همگی مبارک :) 
#نیمه_شعبان
به نام خدا
حاج ابراهیم افتخار
تهران-1 دیماه 1397
روز اول زمستان را به اتفاق یکی از دوستانم به عیادت از یکی پهلوانان و قهرمانان مدافع وطن، پرداختم،دیروز مطلع شدم جانباز سرافراز سیدصالح موسوی ازمعدود بازماندگان حماسه خرمشهر در تهران در بستر بیماری است،سیدصالح از یاران شهید جهان آرا، شهید دکتر عبدالرضا موسوی، و دهها شهید دیگر خرمشهر و مرحوم سیدکاظم نعمت زاده است، سید صالح و همسرش سرکار خانم کازرونی ( که آن زمان فقط همرزم بودند وبعد از آزادی خر
محسن چاوشی حسینی (زادهٔ ۸ مرداد ۱۳۵۸ خرمشهر) خواننده، تهیه‌کننده
موسیقی، آهنگساز، ترانه‌سرا و تنظیم‌کننده سبک پاپ و راک ایرانی است.
زندگی
محسن
چاووشی زادهٔ خرمشهر است و اصالتی کردتبار دارد. که با توجه به شرایط کاری
پدرش که کارمند شرکت نفت بود به خرمشهر مهاجرت کردند و محسن در خرمشهر
متولد شد. وی فرزند پنجم خانواده و دارای دو خواهر و سه برادر است.بعد از
اشغال خرمشهر در زمان جنگ، خانواده او به شهرهای کرمانشاه، مشهد و نهایتاً
تهران مهاجرت
گروه تلگرام آبادان خرمشهر و ایرانسرا
سلام دورهم هستیم که خوش باشیم
بی ادبی ممنوع
شاخ شدن ممنوع
بحث سیاسی ممنوع
بدونه اجازه رفتن به پی وی ممنوع
پس بخندیم وشاد باشیم
لینک عضویت گروه تلگرام آبادان خرمشهر و ایرانسرا

لینک عضویت بهترین لینکدونی فعال رایگان تلگرام

رفته بودی که بازگردی
رفته بودی که دیو خصم را به پیکار جوانمردانه از وطن بیرون برانی...
دیو خصم را یارای پیکار با تو نبود از در حیله درآمد و به جادوی سیاه رستم را به بند کشید.
چه جوانمردانه جان دادی در راه مام وطن
چه گل های سرخی که از خون پاکت بر دامان مادر وطن روییدند
عطر گل سرخ بود که روحم را نوازش داد
عطر گل سرخ بود که پاکی قلبت را به خاطرم آورد
عطر گل سرخ بود که لغزش اشک بر گونه های مادرت را سبب شد
شاید اگر بودی، روزی ملاقاتت میکردم و برایم ا
فتح خرمشهر فتح خاک نبود ، فتح ارزشهای اسلامی بود 
سوم خردادسالروز آزادسازی وفتح خرمشهر مبارک باد
عزیزان شهدا خرمشهر را فتح کردند راه را نشان دادند ما نیز آماده باشیم خرمشهرها در پیش است 
گرامی باد یاد وخاطره شهدای آزادسازی وفتح خرمشهر
شهید مهدی شبانیان 
تاریخ ولادت :44/2/15
تاریخ شهادت:61/2/27
سوم خرداد و فتح خرمشهر، آیینه گویایی از تاریخ و جغرافیای دفاع مقدس و جهاد آگاهانه و شجاعت مظلومانه ملت ایران است. روز سوم خرداد 1361 یکی از بارزترین جلوه‌های نصرالهی و یکی از مهمترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران می‌باشد. در این روز شهر مقاوم خیز خرمشهر که پس از 35 روز پایداری و مقاومت در 4 آبان 1359 به اشغال دشمن در آمده بود، پس از 578 روز (19 ماه) ، بار دیگر توسط رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده خرمشهر به اه
دا نام کتاب روایت خاطرات سیده زهرا حسینی است که در مورد جنگ ایران و عراق و به اهتمام سیده اعظم حسینی نگاشته شده است . این کتاب یکی از بهترین نمونه کتاب های دفاع مقدس به شمار می رود .زهرا حسینی از کردهای پهله زرین آباد استان ایلام است و دا در زبان کردی به معنی مادر است وی با انتخاب این عنوان برای کتاب خود تلاش نموده به موضوع ایستادگی و مقاومت مادران ایرانی در طول جنگ هشت ساله ایران و عراق بپردازد .
خاطرات ذکر شده در این کتاب از روزهای آغازین جنگ
جام حذفی فوتبال ایران نام مسابقات حذفی فوتبال در ایران است. این جام در بزرگداشت و یادبود آزادسازی خرمشهر با عنوان "یادواره آزادسازی خرمشهر" برگزار می‌شود. به همین مناسبت نیز در سالیان اخیر بازی پایانی (فینال) این مسابقات در شهر خرمشهر و ورزشگاه نفت و گاز اروندان خرمشهر برگزار میشد.
هم‌اکنون فدراسیون فوتبال ایران این جام را به صورت تک‌حذفی و تک بازی برگزار می‌کند و یکی از سهمیه‌های اصلی ایران در لیگ قهرمانان آسیا به قهرمان جام ح
« آزادسازی خرمشهر بعد از 578 روز اشغال، هدف بسیار مهمی در دوران دفاع مقدس محسوب می‌شد؛ زیرا بعثی‌ها به واسطه خیانت بنی‌صدر این شهر را در آغاز جنگ علیرغم مقاومت مظلومانه فرزندان برومندش چون « شهیدمحمد جهان‌آرا»، تصرف کرده بودند و آن را به صورت دژی تسخیرناپذیر درآورده بودند و صدها کیلومتر مربع اطراف آن یعنی تا نزدیکی اهواز را اشغال کرده بودند؛ به گونه‌ای که رسیدن به دروازه‌های «خونین شهر» یک رویا تلقی می‌شد، تا چه رسد به ورود و فتح این پا
موقعیت جغرافیایی:
راههای رسیدن به خرمشهر:
از تهران تا خرمشهر را می‌توان از سه طریق هوایی، جاده‌ای و ریلی طی کرد.
مسیر هوایی:اگر
قصد سفر به خرمشهر از طریق مسیر هوایی را دارید می‌توانید مستقیم از تهران
به سمت آبادان پرواز کنید. با هواپیما یک ساعته به آبادان می‌رسید. حتی
اگر به دلیل ازدحام مسافران نوروزی موفق به تهیه بلیت پرواز مستقیم به
آبادان نشدید، می‌توان به اهواز پرواز کنید. فاصله خرمشهر تا اهواز تنها
110 کیلومتر است و می‌توان این فاص

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با اشاره به اینکه با ساخت و وارد مدار کردن تصفیه‌خانه‌های جدید، فاضلاب بیشتری در شهر رشت جمع‌آوری و تصفیه می‌شود اظهار داشت: تصفیه‌خانه سوم شهر رشت نیز با پیگیری‌های شرکت آبفای و با کمک سازمان برنامه و بودجه کشور در کمربندی خرمشهر ساخته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سیدمحسن حسینی صبح امروز در  جمع خبرنگاران از احداث تصفیه‌‌خانه‌ای جدید در شهر رشت خبر داد و اظهار داشت: سومین تصفیه‌خا
وصیت نامه شهید جهان آرا

شهید محمد جهان آرا ، فرمانده سپاه خرمشهر بود که خاطره مقاومت جانانه او نیروهای تحت امرش در این شهر ، بخشی از تاریخ ایران است. او به هنگام آزادی خرمشهر ، به خیل شهدا پیوسته بود و همرزمانش بعد از فتح خرمشهر ، به یادش می خواندند: " ممد نبودی ببینی شهر آزاد گشته... "
از روزی که جنگ آغاز شد تا لحظه ای که خرمشهر سقوط کرد یک ماه بطور مداوم کربلا را می دیدم. «ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علی القوم الکافرین».

بارپر
خسته‌ام...
الان که دارم این متن را می‌نویسم تو گویی کوهی همچون دماوند بر دوش می‌کشم...

آن‌قدر خسته که می‌خواهم برای چند ثانیه هم که شده از درون و بیرون خالی باشم. چه کنم که این آرزو خیلی دور از دسترس به نظر میرسد...
آرزویِ رهایی برای چند ثانیه...خوشحالم که هنوز طعم رها بودن را فراموش نکرده‌ام...
اما دل‌لرزان... نکند روزی بیاید که رهایی گم شود در میان گمشده‌هایم.... 
از چه خسته شده‌ام؟!از نبودن‌هایت؟!... از بودن‌هایِ موقت؟!... از شادی‌هایِ موق
بیهوده مرا به هیچ دلگرم مکن
با قول و غزل مرا تو سرگرم مکن
با من تو دو صد بار به جنگ آمده ای
دانم که تو هم چو من به تنگ آمده ای
ناصح شده ای سبک کنی بارت را؟
بر دوش من افکنی تو سربارت را؟
در کوره رهی . چراغ یاران شده ای ؟
در تاب و تب زمین. تو باران شده ای ؟
تو همچو منی و . درد من میدانی
ناکرده گناه گشته ایم قربانی
این درد ندارد هیچ درمان و دوا
آن به که رها کنیم دامان خدا
عادل نکند به هیچکس جور و جفا
یک قوم خوشند و مابقی باد هوا
بر خویش رها نموده  سامان جه

سرگشتۀ محضیم و در این وادیِ حیرتعاقل تر از آنیم کِ دیوانه نباشیمچون می نرسد دست به دامان حقیقتسهل است اگر در پی افسانه نباشیم

"اخوان ثالت"

بله؛ از آفتاب بِ ماهتاب،

از خشکی بِ دریا،

از خورشید بِ برف!

سالهاست که مردم آبادان و خرمشهر مورد غضب دولتمردان قرار گرفته اند و هرزگاهی به بهانه های مختلف خنجری بر پیکره این دوشهر وارد می شود. اخیرا وزیر نفت خبری از اکتشاف نفت در جزیره مینو داده اما جالب آنجاست که جزیره مینو که زیرمجموعه خرمشهر است را به نام آبادان خطاب میکند. همه میدانند که سالهای سال است مردم آبادان خرمشهر در آرامش کامل  درکنارهم زندگی میکنند وهیچگاه اختلافی نداشته و نخواهند داشت. حتی زمانی که با بهانه های واهی کوی نیرو را در زمان
امیر مفید از فرماندهان ارتش در سال های دفاع مقدس، در یادداشتی به یکی از وقایع در حین عملیات‌ آزادسازی خرمشهر پرداخته است.

امیر عبدالحسین مفید از پیشکسوتان دفاع مقدس و از فرماندهان اسبق ارتش در زمان جنگ تحمیلی در یادداشت کوتاهی که آن را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داد، به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، به یکی از واقع این عملیات پرداخت که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:
پرحادثه‌ترین سال جنگ ما بدون شک سال ۶۱ است که علاوه بر
شاید روزهای سخت و کشتارهای دست جمعی ،مرگهای سایبری ،تهاجمات فرهنگی و اجتماعی و مشکلات مدید مالی و معنوی شاید فاصله ای بین قلبهای انسانهای سراسر دنیا بوجود آورده باشد ،شاید فشارها و جاه طلبی عده ای برای رسیدن به اهداف خودکامگی خود و قطع رابطه های سیاسی و اقتصادی؛ راه مهرورزی را به سنگلاخ ها کشانده باشد ووووواما همیشه قلبهایی هستند که با مهربانی اجین گشته اند ،قلبهایی که همیشه با دست نوازشگر خداوند به رقص مهربانی پایکوبی می نماید و راه مهر
این عکس یکی از زیباترین تصاویری است که از روزهای فتح خرمشهر به ثبت رسیده است.

وقتی
بعد از یک مقاومت سخت که بابتش بهای سنگینی دادی و بسیاری از اعضای
خانواده ات از دست رفته اند شیرینی پیروزی به عمق جانت می نشیند آنقدر که
دیگران هم با لبخند تو می خندند.
ملت ایران دست به دست هم داد تا این پیروزی همچنان بعد از سالها کاممان را شیرین کند و باعث مباهاتمان شود.
این عکس یکی از زیبا ترین تصاویری است که از روزهای فتح خرمشهر به ثبت رسیده است.

دکل ابوذر 
شهید مدافع حرم سردار مجاهد حاج حسین همدانی نقش دکل ابوذر را در شناسایی منطقه، تحرکات دشمن بعثی و توجیه فرماندهان برای فتح خرمشهر را روایت می‌کند:

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای ت
پر از بیقراری بودم. از خونه تا برسم سرکار رادیو قرآن گوش دادم.
عصر بعد از چنگ زدن به ریسمان کلمات حافط و سعدی دست به دامان قرآن شدم. خدا از موسی گفت...خدا گفت نترس...67 و 68 سوره طه رو مدام مرور میکنم. 
بیقراریهام شسته شد. خدایا با موسی ت حرف بزن؛ آدم به لالایی کلمات آرامش میگیره.

این عکس یکی از زیباترین تصاویری است که از روزهای فتح خرمشهر به ثبت رسیده است.

وقتی بعد از یک مقاومت سخت که بابتش بهای سنگینی دادی و بسیاری از اعضای خانواده ات از دست رفته اند شیرینی پیروزی به عمق جانت می نشیند آنقدر که دیگران هم با لبخند تو می خندند.
ملت ایران دست به دست هم داد تا این پیروزی همچنان بعد از سالها کاممان را شیرین کند و باعث مباهاتمان شود.
این عکس یکی از زیبا ترین تصاویری است که از روزهای فتح خرمشهر به ثبت رسیده است.

به گزارش فرینا، کمال رضایی افزود: شرکت توسعه و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد اروند برای راه‌اندازی مجدد این چهار واحد ۱۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری کرد.
رضایی محصولات تولیدی این واحدهای صنعتی را کربورسیلیسیم، آلومینیم، محصولات سلولزی، قیر و تولید سازه‌های فلزی اعلام کرد و افزود: شرایط تحریم‌، نوسان شدید ارز، کمبود منابع نقدینگی و منابع مالی از مهمترین عوامل رکود و جاماندن این واحدها از چرخه تولید بود.
وی احیای واحدهای صنعتی نی
آن یار که عهد دوستاری بشکست  /  می‌رفت و منش گرفته دامان در دست
می‌گفت دگرباره به خوابم بینی  /  پنداشت که بعد از آن مرا خوابی هست

آن یار که عهد دوستاری بشکست  /  می‌رفت و منش گرفته دامان در دست
می‌گفت دگرباره به خوابم بینی  /  پنداشت که بعد از آن مرا خوابی هست
شاید باورتون نشه، ولی من مطمئنم که آه جانسوز من بوده که دامان فردوسی پور رو گرفته!
همون دوشنبه شبایی که از خستگی چشمام میسوخت، پتو رو میکشیدم روی سرم ولی از صدای فردوسی پور که تو خونه میپیچید خوابم نمیبرد و در حالی که دندان به دندان کین میخاییدم، باغضب  میگفتم ساکت شی الهی عادل!
وی سرانجام برای همیشه ساکت شد!
به نام خدای نهاسی طبس

جمله خرمشهر ها در پیش است را به خاطر دارید؟ ..همان وعده ای که رهبر انقلاب در بین دانش آموختگان دانشگاه امام حسین(ع) در سال 95 بیان داشتند.

اگر اهل واکاوی و پیگیری بیانات رهبر انقلاب باشید ، بی شک متوجه این
موضوع شده اید که ایشان ده ها بار پیش بینی ها و وعده هایی داده اند که یا
محقق شده اند یا در حال تحقق اند. با این فرض باید دید ماجرای خرمشهر ها
در پیش است چیست؟
اگر به گذشته بر گردیم و ابعاد ماجرای خرمشهر را بررسی
کنیم به
☑️ دیروز سوم خرداد بود
سوم خرداد در تاریخ بعد از انقلاب اسلامی یکی از برجسته ترین روزهاست.
در این روز اتفاقی افتاد که در حافظه تاریخی مردم ایران فراموش نمی شود
خرمشهر در این روز آزاد گردید شهری که بخاطر مقاومت مدافعین اش به خونین شهر تغییر نام داد و بعد از شهادت همه مدافعین، شهر بدست دشمن بعثی و صدامیان افتاد 
سوم خرداد با عملیات الی بیت المقدس ماندگار گردید و امام خمینی فرمود: خرمشهر را خدا آزاد کرد
در جنگ سه عامل همچون خود انقلاب عامل پ
((مسابقات دارت ویژه
بانوان بمناسبت  سوم خرداد ماه گرامیداشت
سالروز آزاد سازی خرمشهر در شهرستان حاجی آباد برگزار گردید )).

به گزارش
روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان حاجی آباد، مسابقات دارت  بمناسبت سوم
خرداد ماه  ویژه بانوان  با هدف
گرامیداشت آزاد سازی خرمشهر روز مقاومت، ایثار و پیروزی  و در جهت ترویج فرهنگ ورزش همگانی ، ایجاد نشاط و شادابی در میان بانوان و جذب آنان
به فعالیت های ورزشی در این شهرستان با حضور 30ورزشکار  خانم مورخه 2/3/9
دردانه کودکم
- برای دخترم، رهایم..

دردانه کودکم
رهای کوچکم
با خنده های ناب
بر بوته های سبز زندگی،
گل می کنی!
با هر بهانه ات
با عشوه های ناز
و چشمان سیاهت چه می کنی!
شیرین زبانِ من
از باغِ کلام تو 
هر واژه چیدنی است!
آهنگ بابایی گفتنت،
لحنی شنیدنی است.
...
در اوج شادی ات
کودک بمان همیشه
به دامان زندگی...

سعید فلاحی
دکتر شریعتی در ص ۴۶۲ در توضیح ایمان پدران رسول گرامی اسلام (ص) این گونه توضیح می‌دهد:

ابراهیم، بت شکن تاریخ بشر، تربیت یافته‌ی آذر، بت تراش جامعه خویش، است… محمد در دامان بت پرستی رشد می‌کند. درست است که مورخین اسلام همه می‌کوشند تا دامان عبدالمطلب و ابوطالب را از شرک پاک سازند و این یک تمایل عمومی است که انسان دوست دارد قهرمان گرامی و مورد احترامش از خاندانی پاک، شریف و محترم باشد. همه قهرمانان ملی و اساطیری یا از خدایانند یا لااقل از خا
با ثبت نام در مرکز ما ، میتونی جفتت رو پیدا کنی و از تنهایی خلاص شی !!!!!!!!!

----------------------------
رایگان ، مجانی ، صیغه ، صیغه ای ، مرد ، زن ، مطلقه ، بیوه ، دوست ، همراه ، جنسی ، روحی ، پول ، صیغه یابی ، عشق ، تهران ، آبادان ، شیراز ، اصفهان ، سامان ، تبریز ، مشهد ، ارومیه ، کرج ، کاشان ، اهواز ، خرمشهر ، زاهدان ، ازدواج ، ازدواج موقت

مسابقات تیر اندازی  با
تفنگ بادی در مسافت 10 متر  بمناسبت  سوم خرداد ماه سالروز آزاد سازی خرمشهر  و گرامیداشت ماه مبارک رمضان در شهرستان حاجی آباد
برگزار گردید )).

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان حاجی آباد،
بمناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر و ماه مبارک رمضان) یک
دوره مسابقات تیر اندازی با تفنگ بادی آقایان در مسافت 10متر ، ویژه آقایان  به همت اداره ورزش و جوانان با شرکت 18 تیر
انداز در سالن اختصاصی تیر اندازی مجموعه ورزشی انقلاب
پیش ثبت نام در سال تحصیلی 1400-1399 شروع شد .
دوره پیش دبستانی 
دوره اول ابتدایی                  هر سه دوره بصورت مجزا و تفکیک شده از یکدیگر 
دوره دوم ابتدایی 
جهت اطلاع بیشتر با شماره تلفن های 7-55194736-051 تماس حاصل فرمائید .آیدی ما در تلگرام salarpc@آیدی ما در اینستاگرام goharan6@
آدرس : شهرستان کاشمر خیابان خرمشهر خیابان شهید عازم 
مگه میشه کتابی با عنوان روزی که برف سرخ ببارد کنار دستت باشه وتو بی توجه فقط درستا بخونی!!! حالا میخادفقط 20روز به کنکور مونده باشه :)وقتی برای اولین بار بازش کردم  با این ابیات مواجه شدم
به هیچ حیله در آغوش در نمی آئی 
مگر تو را ز نسیم بهار ساخته اند

بی گناهی کم گناهی نیست در دیوان عشق 
یوسف از دامان پاک خود به زندان رفته است 
صائب تبریزی 
شهادت مظلومانه امیرالمومنین حضرت علی ابن ابیطالب علیه السلام برتمام ارادتمندان به آنحضرت تسلیت باد
جرج جرداق مسیحی درکتاب علی صوت العداله الانسانیه میگویدقتل علی فی محراب عبادته لشده عدله -علی درمحراب عبادتش به خاطر شدت عدالتش کشته شد.
  امام خمینی (قدس سره ) خرمشهرراخداآزادکرد .
آیت الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران 98/3/3
موحدی کرمانی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن روز آزادی خرمشهر بیان کرد: امروز روز سوم خرداد و حماسه معجزه آسای فتح
هر خیر و صلاحی که از هرجا بهمون رسید، از باب الجواد تو بود...
اومدیم به پابوست، و دم آخر، موقع زیارت وداع، دلمون رو، ایمان رو به دستت امانت سپردیم، چرا که جایی مطمئن تر از امانات تو ندیدیم.
چشمای گریونمون رو گره زدیم به شبکه های پنجره فولادت و دخیل بستیم به خان کرمت. که "عادتکم الاحسان... وسجیتکم الکرم..."
رفیقی بامرام تر از تو پیدا نکردیم تو این دشمن بازار دنیا، وچه خوب انیسی شدی برا دل یتیممون
یا معین الضعفاء... ما به جز گدایی در درگاه سلطان کاری
هرس می خوانم. عاشق روزمرگی ام. عاشق هیچ گره ای در داستان نبودن. نمیدانم هرس روزمرگی حساب می شود یا نه. ولی داستانش توی خرمشهر و هور و آبادان است. رسول را صدا می زنند ابوشروان. کسی به اسم پسر زنده اش صدایش نمی زند. دنبال زنش نوال است. زنی که جلوی چشمش، پسرش توی حمله به خرمشهر غرق خون شده بود. نوالی که می گوید هیچ مردی توی خیابانها دیگر نمی بینم. داشتم می گفتم. عاشق روزمرگی ام. روزمرگی های زویا پیرزاد توی کتاب چراغها را من خاموش میکنم. انقدر نامش را
تدریس ها 
زنگ ریاضی : حل کردن مرور فصل 
زنگ مطالعات : درس 24 خرمشهر در دامان میهن
زنگ نگارش فارسی : نگارش درس ستاره ی روشن

تکلیف ها :
درس ریاضی : فرهنگ نوشتن و مرور فصل را انجام دهید و تصویر آن را در شاد ارسال کنید . 
تکلیف : سوالات مطالعات را در دفتر بنویسید و پاسخ بدهید . سپس عکس آن را در شاد برای آموزگار ارسال کنید . 
دانش آموزان عزیزم ، نگارش درس ستاره روشن را با دقت و خوش خط در کتاب خود انجام بدهید.
در پایان تصویر صفحات کتاب را در شاد ارسال کن

موسم خرمی دشت و دمن است و  گاهه ی مستی چشمان غزل خوان ...
فصل نشو و نمای نبات در غایت و  گلبنهای تمام شکفته‌ی گلشن  و لطافت هواست    ...
امپراطوری "اردیبهشت" ; 
این "نگاهبان زمین"  و "برپا 
کننده ی نظم در هستی"  را 
خرمی هست و نشاط ، 
شکوفایی هست و طراوت ، 
وصال هست و نیل به دامان 
جانان ،  نمو هست و 
بالندگی ،  میلاد هست و 
نورسیدگی ..
این امپراطوری را ملکه ای 
است نشسته بر سریر سبز 
بهار و طلایه دار شور زندگی  
و عطر مشک سای 
سرزندگی ..
ملکه اردیبه
بر آسمان این خاک
هزار بوسه می‌زنم
نفسم را از رود سپید و آسمان خزر
 و خلیج همیشگی فارس می‌گیرم
 من نگاهم از تنب کوچک و بزرگ و
 ابوموسی نور می‌گیرد
 من عشقم را
در کوه گواتر
در سرخس و خرمشهر
 به زبان مادری فریاد خواهم زد
 تفنگم در دست و سرودم بر لب
همه‌ی #ایران را می‌بوسم . . .
فرخنده و خجسته باد دهم اردیبهشت ماه، روز ملی شاخاب تا ابد پارس
عکس ثبت شده توسط ریکی آرنولد از ایستگاه فضایی بین المللی
#PersianGulf
#PersianGulfForEver
[عکس 1280×853]
Add a commentمشاهده مطلب
السلام ای حضرت سلطان طوس/میدهی برزائران احسان طوس/سرقامت از تبار اهل بیت/دردرا داری شفادرمان طوس/بهرقرآن آیتی ازسوی حق/میچکدبرقلبها باران طوس/آب سقاخانه ات چون زمزم است/دست مابگرفته آن دامان طوس/آستانت آن بهشت ایزدی است/قلب راسامان دهدایمان طوس/هشتمین نورخدای سرمدی/برخراسان داده ای سامان طوس/مهدیت درانتظاریک ظهور/نائبش باسدهمان جانان طوس/
ثروت گم گشته باز آید به دامان غم مخور
........................ سفره ی خالی شود روزی فسنجان غم مخور
ای تن خشکیده روزی پر شوی دل بد مکن
.............................. وین لب ترکیده باز آید به دندان غم مخور
گر سراب نان باشد باز بر چشم بدن
............................. نانوایی را خری یک روز ای جان غم مخور
دور فرمون گر دو روزی بر سرای ما نگشت
.......................... دایما فرمان نباشد پیچ پیچان غم مخور
در خیابان گر به شوق خانه خواهی زد قدم
............................... سرزنشها گر کند بنگاه منزل غم مخور
گرچه م
اشغال؛ تصویر سیزدهم
پدیدآور: محمدرضا ابوالحسنی
ناشر: روایت فتح/ تعداد صفحات: ۱۰۳
«اشغال؛ تصویر سیزدهم» روزهایی از سرگذشت یک شهر را تصویر می‌کند. این کتاب، ماجرای ۴۵  روز سخت و پر التهاب از خرمشهر زمان جنگ است. مطالب این کتاب، تصاویر مستندی از جوانمردی و شجاعت سربازان ایرانی است که با تمام توان، با دشمن متجاوز می‌جنگند تا پارۀ تن وطن را به آغوش او بازگردانند.
لحظات و دقایقی که در این کتاب روایت می‌شود، همگی بر صفحات کتاب تاریخ دفاع مقدس کشو
سلام معلومه منتظرم بودینا خوب چی بگم اینکه اولا حوری های عزیز توجه فرمایید توجه فرمایید خرمشهر آزاد شد یعنی وقتی آزاد شد گمونم حوریا گریه شون گرفت که شهدا کمتر شهید میشن بیان پهلوشون بشینن به حرفای قشنگ قشنگ هم گوش فرا بدن و لذت ببرن در بهشت په شما حوریا دوست دارین ما بمیریم تکه تکه بشیم تا قشنگتر بشیم بهتون بیشتر حال بدیم ولی خداییش حوری لذت میبره ولی به فکر معشوقشه یعنی تو حال خودش نیست مثل ما که لذت بیشتر دنیوی فقط به فکر اینه که به ما بیش
تقویم زندگی شهید « محمدحسین فهمیده»:
(هـ . ش) 1346: (اول ادریبهشت) ولادت – در شهر قم
(هـ . ش) 1352: ورود به کلاس اول دبستان- دبستان روحانی قم (کریمی)(هـ . ش) 1356: (خرداد) پایان دورة ابتدایی(هـ . ش) 1356: (مهر) ورود به کلاس اول راهنمایی- مدرسه راهنمایی حافظ قم(هـ . ش) 1356: (مهر) ورود به کلاس دوم راهنمایی- مدرسه راهنمایی حافظ قم(هـ . ش) 1357: پخش اعلامیه‌های رهبرکبیر انقلاب اسلامی(هـ . ش) 1357: (دوازدهم بهمن ماه) دیدار با مقام معظم رهبر انقلاب اسلامی(هـ . ش) 1358: (تابستان) هجرت
زیرپوسته سکوت خرمشهر
شاید این روزها مطالبگران در سکوتی ناهنجار فرو رفته اند .مطالبگری که دراین شهر به وسیله دلسوخته گان به مردم آموزش داده شد .
خرمشهر در سکوت و جنجال مالکانی دارد که خود را نقطه شمار انفاس مردم حقجو می خوانند .شاید دیدن شهر سرسبز چهل ساله پیش و تغییر نیافتن بافت شهر برای بعضی اعجاب آور است .اما برای من جای تعجبی وجود نداشت .شهر سرسبز با درختان توت و آلبالو وگیلاس و قد علم کردن چنارها مرا باز به دوران آوارگی و دربدری انداخته با
اشغال؛ تصویر سیزدهم
پدیدآور: محمدرضا ابوالحسنی
ناشر: روایت فتح/ تعداد صفحات: ۱۰۳
«اشغال؛ تصویر سیزدهم» روزهایی از سرگذشت یک شهر را تصویر می‌کند. این کتاب، ماجرای ۴۵  روز سخت و پر التهاب از خرمشهر زمان جنگ است. مطالب این کتاب، تصاویر مستندی از جوانمردی و شجاعت سربازان ایرانی است که با تمام توان، با دشمن متجاوز می‌جنگند تا پارۀ تن وطن را به آغوش او بازگردانند.
لحظات و دقایقی که در این کتاب روایت می‌شود، همگی بر صفحات کتاب تاریخ دفاع مقدس کشو
مرکز همسریابی "همدمها" شما را در پیدا کردن یک مورد مناسب برای ازدواج راهنمایی می‌کند !!!

رایگان ، مجانی ، صیغه ، صیغه ای ، مرد ، زن ، مطلقه ، بیوه ، دوست ، همراه ، جنسی ، روحی ، پول ، صیغه یابی ، عشق ، تهران ، آبادان ، شیراز ، اصفهان ، سامان ، تبریز ، مشهد ، ارومیه ، کرج ، کاشان ، اهواز ، خرمشهر ، زاهدان ، ازدواج ، ازدواج موقت

دیده حسن روی تو دیده منور  میشود،
عالم از بوی خوش مویت معطر می شود.
گرد دامان تو گردم، دامن افشانی ز من،
سر به سودایت زنم، درد سرم سر می شود.
دیده چشمان ترت چشمان من تر می شود،
بوسه از لبهای تر گیرم، دلم تر می شود. 
آبرویم ریزی و از تو نشویم دست هیچ،
آبرو با آب جو گرچه برابر می شود. 
تشنه تر گردم، ببوسم از لبان تشنه ات، 
بوسه خوش باشد برایم، مرگ خوشتر می شود.
کاش با چشم دلت بینی جهان عشق را، 
پیش چشمانت جهان از عشق دیگر می شود.

بی دوست شبی نیست که دیوانه نباشیممستیم اگر ساکن میخانه نباشیمما را چه غم ار باده نباشد، که دمی نیستاز عمر که با نالۀ مستانه نباشیمسرگشتۀ محضیم و در این وادیِ حیرتعاقل تر از آنیم که دیوانه نباشیمچون می نرسد دست به دامان حقیقتسهل است اگر در پی افسانه نباشیمهر شب به دعا می طلبیم اینکه نیایدآن روز که ما در غم جانانه نباشیم#مهدی_اخوان_ثالث
این تصویر خاطره انگیز از یکی از یلان قوم پر افتخار خاوری و ولایی بنام مهدی فریضه برادر شهیدان علیرضا و محمدعلی و جانباز محمد جواد فریضه فرزندان مرحوم ابراهیم اصلیت از چهار تکاب منطقه قلندرآباد فریمان که در محور عملیاتی خرمشهر در سال ۱۳۶۱ توسط عکاس خبر گزاری مجله صف گرفته شده.
گروه تاریخ مشاهیر خاوری https://t.me/joinchat/Dy85s05uNMlwKImlDsEn0Q
[عکس 725×1012]
مشاهده مطلب در کانال
سر تا پایم را خلاصه کنند می شوم "مشتی خاک"که ممکن بود "خشتی" باشد در دیوار یک خانهیا "سنگی" در دامان یک کوهیا قدری "سنگ ریزه" در انتهای یک اقیانوسشاید "خاکی" از گلدان‌یا حتی "غباری" بر پنجرهاما مرا از این میان برگزیدند : برای " نهایت"  برای " شرافت"  برای " انسانیت" و پروردگارم بزرگوارانه اجازه ام داد برای : " نفس کشیدن "  " دیدن "  " شنیدن "  " فهمیدن "و ارزنده ام کرد بابت نفسی که در من دمیدمن منتخب گشته ام : برای " قرب "  برای " رجعت "  برای " سعادت "من مشتی ا
سلام !!
اگه دنبال یه جای خوب برای پیدا کردن همسر موقت یا دایم هستی ، میتونی روی ما حساب کنی!!!

.....................................

حقمان است اگر غم زده و سرد شدیم
یا که از مزرعه ی سبز خدا طرد شدیم
ما چرا عابر پس کوچه ی عادت شده ایم؟
دور افتاده ز دامان شهادت شده ایم؟
لب فروبند که مرغان غزلخوان رفتند
مرگان باد خدایا که شهیدان رفتند...
امروز رفتم قطعه ی 50 کنار خاک مهربان محمدعبدی که معلم و رفیق و عشق و علاقه ام بود....حال خوشی داشتم!
با شروع جنگ زندگی من به دو قسمت تقسیم شد با پدر و بدون ایشان
وقتی در ماشین عمو محسن داشتیم خرمشهر را با هول ولا ترک می کردیم به این نیت می رفتیم که مشکلی پیش امده و چند روز دیگه بر می گردیم  اما....
حقیقت را وقتی متوجه شدیم که رفتم و در مدرسه سعدی برای کلاس دوم ثبت نام کردم و هر روز باید از خانه خانم زهرا قدم می زدم و به سمت چهار راه ابن سینا می رفتم و قدم در مدرسه می گذاشتم
خانه ما در خرمشهر در کوهدشت یا همان خانه های سازمانی نیروی دریایی بود و به د
سلام دوستان عزیز!!

از این لحظه رسما فعالیت خودمون رو شروع میکنیم. منتظر شما هستیم.
امیدواریم بتونیم مفید باشیم

از منوی راهنما و ثبت نام دیدن کنید.

.....................................
توجه !!!!
همانطور که در راهنما گفته شده است ، به جز اطلاعات عمومی ، اطلاعات شخصی شما به هیچ عنوان در دسترس بقیه قرار گرفته نمی شود !!!!

دین واسلام وولایت همه احسان حسن/مکتب پاک محمدرخ ایمان حسن/پسر حیدروزهرا شده خورشیدولا/گشته تفسیرامامت برقرآن حسن/زقدوم وکرم او شده کوثر جاری/مذهب شیعه نگینش بشود جان حسن/دست زیبای کرامت بدهد شاه وگدا/کاش گیرم به قیامت گل دامان حسن/مجتبی چله نشین سحر ماه خدا/دردها لطف بخواهد بردرمان حسن/کشوروملت ورهبر همه دربیمه او/میشود اسوه دنیا همه ایران حسن/مژده داده برمهدی که رسد روز ظهور/لشکرخامنه ای هست چوجانان حسن/
هر طور که فکر می‌کنم از حکمت خداوند به دور است.
از عقلانیت هم به دور است...
اصلا از همه چیز به دور است!!!
در جنگی خصمانه مقابل دشمن، پیروز شوی و خاکت را پس بگیری
فرماندهان زیادی شهید شوند درست...
دوستداران حق، نوربالا زنان در دامان سید الشهدا جای بگیرند، درست...
اما خداوند همه خوب‌ها را ببرد و کسی دیگر نماند؟!
کسی به خوبی آنان که رفته‌اند نماند که بار روی زمین مانده را بردارد؟!
یعنی هر چه امثال شهید همت و باکری و باقری و ... بودند رفتند و پرکشیدند و
نقد مستند مادر جبهه‌ ها به کارگردانی شهرام میراب اقدم؛
مستند مادر جبهه‌ ها روایت زندگی نخستین زنی است که پس از آزادسازی خرمشهر، وارد خاک این شهر شد. در این مستند مرحومه زهرا محمودی به روزهای آغازین جنگ و اشتیاق خود برای رفتن به خط مقدم جبهه اشاره می کند.
«مادر جبهه‌ها» به کارگردانی شهرام میراب اقدم، مستندی کوتاه و باکیفیت است که زندگی بانو زهرا محمودیه و اقدامات این مادر ایثارگر و شجاع ایرانی در ایام دفاع مقدس را مورد بررسی قرار می‌دهد.
«
ای تو آن که صدای گریه ات حتی در سکوتِ مرگبارِ شب به گوشِ کسی نمی رسد؛ای تو آن که نگاه ها از تبرک به چهره ی مقدست محروم اند؛در کدامین قبه ی متبرکه به انتظار برخواستن بانگِ ظهورت نشسته ای؟در کجای آسمان با خدایمان برای ما دعا می کنی؟در کدامین شب از حوالیِ بی خیالیِ ما گذر کرده ای و گردِ پاکِ محبتت را بر دامان ما نشانده ای کِ اینچنین مجنونِ رایحه ی بهشتی ات شده ایم؟کجای زمان برای ما دستانت را به سمتِ خدا گرفته ای کِ در دل شب نامت بر قلب هایمان درخش
بیوگرافی محسن چاوشی و عکس هایش 
امروز برای شما کاربران محترم بیوگرافی محسن چاوشی خواننده پرطرفدار پاپ ایرانی را آماده کرده ایم .
محسن چاوشی با نام اصلی محسن چاوشی حسینی زاده خرمشهر در تاریخ 8 مرداد 1358 او فعالیت های خود را از سال 1382 تا کانون آغاز کرده است فعالیت های او خوانندگی ، آهنگسازی ، تنظیم کننده و همچنین ترانه سرایی است . شیوه و فعالیت های او پاپ ، راک ، الکترونیک ، ترنس و ... می باشد . 

ادامه مطلب
به نام خالق بی‌همتا
#مجالس+
#دیوارنوشت
خبر آمد خبری در راه است
سرخوش آن دل که از آن آگاه است
شاید این جمعه بیاید شاید
پرده از چهره گشاید شاید
دست افشان پای کوبان می‌روم
بر در سلطان خوبان می‌روم
می‌روم بار دگر مستم کند
بی‌سروبی‌پا و بی‌دستم کند
می‌روم کز خویشتن بیرون شوم
در پی لیلا رخی مجنون شوم
هر که نشناسد امام خویش را
برکه بسپارد زمام خویش را
با همه لحن خوش‌آوایی‌ام
در به در کوچه تنهاییم
ای دو سه کوچه ز ما دورتر
نغمه تو از همه پرشورتر
ک
محمد جهان‌آرا را می‌دانم که می‌شناسید. همان ممد مشهور نوحۀ کویتی‌پور، همان ممدی که نبود تا پیروزی خرمشهر را ببیند و دوشادوش رزمنده‌‌ها با صدای کویتی‌پور نوحه بخواند. بگذریم از محمد جهان آرا و برسیم به شروه‌خوانی‌های بخشو. بخشو یا همان جهانبخش کردی‌زاده، نوحه‌خوان و شروه‌خوان بوشهری. ملودی آشنای «ممد نبودی ببینی» که بارها آن را شنیده‌ایم در اصل ملودیی قدیمی است که ریشه در مراسم‌ عزاداری جنوبی‌ها دارد.
روحی پاک در نوحه‌ها و عزادا
بیوگرافی محسن چاوشی و عکس هایش 
امروز برای شما کاربران محترم بیوگرافی محسن چاوشی خواننده پرطرفدار پاپ ایرانی را آماده کرده ایم .
محسن چاوشی با نام اصلی محسن چاوشی حسینی زاده خرمشهر در تاریخ 8 مرداد 1358 او فعالیت های خود را از سال 1382 تا کانون آغاز کرده است فعالیت های او خوانندگی ، آهنگسازی ، تنظیم کننده و همچنین ترانه سرایی است . شیوه و فعالیت های او پاپ ، راک ، الکترونیک ، ترنس و ... می باشد . 

ادامه مطلب
اینک ولایت شادمان ازاین بصیرت میشود/شاکربه درگاه خدا ازبهر وحدت میشود/درکشورایران ما باشد حماسه جاودان/تسکین بر دلهاهمه مشهورعزت میشود/باشد عبادت زمزم دلدادگی بررهبری/بر شیعه وایرانیان دائم عنایت میشود/ازعشق آل مصطفی مملو شودهرقلب ناب/راه خمینی گلفشان درعصرغیبت میشود/عشق شهیدان وطن اندرولایت محوری/دامان پاک رهبری مملوزبرکت میشود/دشمن اگرچه خولی وشمروسنان وحرمله است/ننگ و شکست دشمنان همراه ذلت میشود/جام سرافرازی ما اینک جهانی گشته اس
مرغ دلهامیزند پرتاخراسان رضا/منتظرتاکه بگیرد لطف واحسان رضا/گنبدنورانی او چلچراغ آسمان/رهنمای کل عالم سوی ایمان رضا/میرود زائربگیرد معرفت درآن فضا/هست آرامش به دلهاگنج سامان رضا/مشهدمولابه عالم قبله گاه شیعیان/مملو فیض وعنایت هست دامان رضا/کاش اندرمحضر او دل سپاری برولی/ذره ای این قلب گیردعشق وعرفان رضا/زمزم گلدسته او استجابت بردعاست/زائر مولا بگیرد بازدرمان رضا/آن حریم و بارگاهش مرکز حاجات شد/میشود هرسخت برما سوی آسان رضا/حضرت صاحب زم
مرغ دل پرواز دارد تاخراسان رضا/دست گیرد در حریمش سوی دامان رضا/آرزوی شیعیانش همجواری با حرم/تابگیرد ذره ای هم مهروایمان رضا/اندراین ماه کرامت زائرش با معرفت/میرود تامشهد اوبهر احسان رضا/درثواب حج وعمره میشود آنجا شریک/هرکسی باعشق باشد بازمهمان رضا/درجوار مضجع او یاد زهراوجواد/میشود مشمول لطف و گنج ودرمان رضا/اشک شوقت را روان کن بروصال حضرتش/ازبر سختی دوران هست آسان رضا/مثل خورشیداست مشهد درمیان این جهان/هرکجا آبادگردد بهرسامان رضا/مرقد پ
این پاورپوینت در 18 اسلاید به شکل منحصر به فرد و زیبا طراحی و اسلاید بندی شده است د راین پاورپوینت مطالبی از زندگینامه شهید کاظمی،نقش شهید کاظمی در 8 سال دفاع مقدس،آزاد سازی خرمشهر،آخرین دیدار رهبر انقلاب و شهید سردار رشید اسلام شهید کاظمی،نظر شهید سلیمانی د رمورد شهید کاظمی و سایر مطالب مفید و ارزنده د رمورد شهید کاظمی د راین پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید

جهت دانلود فایل کلیک کنید
بوی محرم می وزداندرمشام جان ما/عشق حسین بن علی تکمیل بر ایمان ما/گشته سیه پوش عزاهر کوچه وهرتکیه ای/داغ محرم آمده برزمزم چشمان ما/احمدو آل مصطفی مدیون کارکربلا/بخشیده حب مرتضی هرلحظه ای احسان ما/آمدحسین وزینب ویک یک زیاران ولا/اشکی چکدازدیدگان برگوشه دامان ما/کم کم علمهای عزا برپا میان کوچه ها/شوروشعورودلبری آمد زآن قرآن ما/شیعه همیشه عاشق ودلداده کوی حسین/حب و ولای حضرتش بخشیده است درمان ما/اینک ولایت محوری شرط وصال ایزدی/داده عزاداری او
احساس از همان ابتدا کودکی بازیگوش بود ...
نیاز به تربیت داشت ....
کم کم بزرگ شد ...
بزرگ و بزرگ تر ...
دیگر شب ها بی تابی خود را نگه می داشت و اشک میریخت ولی بقیه را خواب زده نمی کرد ...
یاد گرفت که باید برای ابراز وجود و خواستگاری از دختری که نامش عاطفه بود اول از پدر و مادر خود اجازه بگیرد ...
پدر و مادر احساس ؟
آری ....
پدر و مادری که احساس را در دامان چشمان فروافتاده ی خود پروراندند ... 
حال باید برای فرزند خود به خواستگاری عاطفه بروند .... 
عاطفه را از مدت
دکتر محمد فاضلی مطلبی تحت عنوان نااستادان و نادانشجویان در روزنامه ایران منتشر کرده است. در آنجا به این مطلب می‌پردازد که دانشگاه‌ها تحت فشار کمبودهای مالی دست به دامان تأسیس پردیس‌های دانشگاهی شده‌اند و دانشجو را به چشم پول می‌بینند. دانشجویی که قرار است به عنوان نیروی انسانی متخصص و مشارکت‌جوی جامعه تربیت شود اما به فرد سرخورده‌ای تبدیل می‌شود که نه جامعه خود را می‌شناسد و نه حتی حوصله شناختن دغدغه جامعه خود را دارد.
ایشان به نقل ا
دکتر محمد فاضلی مطلبی تحت عنوان نااستادان و نادانشجویان در روزنامه ایران منتشر کرده است. در آنجا به این مطلب می‌پردازد که دانشگاه‌ها تحت فشار کمبودهای مالی دست به دامان تأسیس پردیس‌های دانشگاهی شده‌اند و دانشجو را به چشم پول می‌بیند. دانشجویی که قرار است به عنوان نیروی انسانی متخصص و مشارکت‌جوی جامعه تربیت شود اما به فرد سرخورده‌ای تبدیل می‌شود که نه جامعه خود را می‌شناسد و نه حتی حوصله شناختن دغدغه جامعه خود را دارد.
ایشان به نقل ا
درنیمه ماه خداباران رحمت آمده/میلادپاک مجتبی نور ولایت آمده/بیت علی وفاطمه شدگلفشان معرفت/سروربرای جنت وفیض امامت آمده/دامان پاک مصطفی دربر گرفته یک گلی/خشنودی ایزدنگر تندیس عزت آمده/از سفره احسان اوسیراب گشته شیعیان/یعنی حسن آن حجت خوب کرامت آمده/اشکی ز شوق ومعرفت ازگوشه چشمان چکد/سلطان فیض ایزدی بهر عنایت آمده/ازنسل پاک اونگر رهبر برای شیعیان/اززمزم اخلاص اوبسیاربرکت آمده/یامهدی صاحب زمان تبریک میلادحسن/چون مجتبی سالا دین ازبهر جنت آ
اشک روانم را به دریا می دهم دریا نمی گیرد
تا در کجا بتکانم از دامان دل این سنگ سنگین را
دلتنگیم ای دوست! بی تو در جهانی جا نمی گیرد
با سنگ ها می گویم آن رازی که باید با تو می گفتم
سنگین دلا، دستت چرا دستی از این تنها نمی گیرد؟
#حسین_منزوی
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
بیاید خاطراتم را با یکدیگر مرور کنیم
در استانه هفته دفاع مقدس

و جنگ با دست خالی
جنگ با کمترین حمایت ها
جنگ با داشتن هیچ
ولی جنگ با بودن خدا
اخرین عکس هایی که پدرم با ان خاطراتش را به خرمشهر گره زد
و یادم می اید که اشک هایش بدرقه صحبت هایش در این خاطرات بود

زمان آغاز و پایان سفر باید از یک ماه قبل قطعی شده باشد.
محل اقامت و شام و ناهار باید از قبل نهایی شده باشد.
مسیر سفر باید از قبل مشخص شده باشد.
هزینه خرید باید از قبل مشخص شده باشد.
روزانه بیش از 8 ساعت رانندگی برنامه ریزی نشده باشد.
خیلی خوب است هر جا بازارچه ای بود که تولیدات بومی را می فروختند توقف داشته باشیم مثل بازارچه خرمای حاجی آباد یا بازار ماهی خرمشهر
در موارد زیر وا ندهیم : ارتباط با خدا (نماز با توجه و قرآن)، تمیزی و مرتب بودن ماشین، مص
کلاس پنجم بودم!یادم نیس سر کدوم درس بود،خانم ”ج” داشت از جنگ ایران و عراق می گفت که ازش پرسیدم: وقتی عراقیا این همه بلا سرمون آوردن، چرا هنوز باهاشون خوبیم؟گفت: تا آخر عمر که نمیشه با کسی بد بود.گفتم: پس چرا باید با آمریکا بد باشیم؟یه نگاه بهم انداخت و با تندی گفت: اون فرق داره.بعدشم صد بار نگفتم سوالایی که به درس ربطی نداره نپرسید؟!و دیگه ادامه نداد.
اون روز، گذشت...روزهای مثلِ اون هم.من دیگه هیچوقت در مورد جنگ از هیچ احدی سوال نپرسیدم!اما هنوز
...در واقع حضور مسلم می توانست فرصتی باشد برای مردم کوفه تا ننگ گذشته را از دامان خود بزدایند و برای همیشه در طول تاریخ خود را سرافراز کنند اما مردم کوفه در این امتحان هم موفق نشدند.حضور نایب امام فرصتی است برای مردم هر عصر تا لیاقت خود را برای حضور امام معصوم(ع) ثابت کنند.آری اگر امام معصوم در آمدنش تاخیر می کند، یعنی مردم برای نایب الامام کم گذاشته اند...
بربهشتی کن سلام وجمله یاران او/صددرود بیکران شد ازبرایمان او/سیدو سالارگشته بر شهیدان وطن/آفرین گویم همیشه بر رخ احسان او/گوهرمظلومیت را داده است بر انقلاب/لطفها برامت ما آمداز یزدان او/گشته الگوی قضاوت با مرام دلبری/برعدالت شورداده گلشن جانان او/شدشهیدراه حق و کربلایی مسلکی/داغ اوجانسوز بوده رهبری گریان او/راه او اینک مصفا درتمام انقلاب/باولایت تا شهادت رهرو وسامان او/گشته دستگاه قضایی مقتدر اندرجهان/منتشراین نهضت ما باهمان سامان او/ای
انتخاب ، اشکان ارشادی از کرمانشاه 
یکی گفت : یک چیزی بنویس. 
ننوشتم 
این آوردم.......
 ای جان جان جان چو می‌بینی چه می‌پرسی
                                          الا ای کان کان کان چو با مایی چه می‌ترسی
ز لا و لم مسلم شو به هر سو کت کشم می‌رو
                                             به قدوست کشم آخر که خانه زاده قدسی
چه در بحث اصولی تو چه دربند فصولی تو
                            چه جنس و نوع می‌جویی کز این نوعی و زین جنسی
اگر دامان جان گیری به ترک این و آن
سالروز فتح خرمشهر  
روز دوشنبه سوم خرداد ماه 61 کسى نبود که لبخند شادى و سرور بر لب نداشته باشد.
 کسى نبود که شورو شوق تمام وجودش را فرانگرفته باشد.

کسى
نبود که اشک اشتیاق از دیدگان جارى نسازد و کسى نبود که‏ خداوند قادر
متعال را شکر نگوید؛ چرا که در چنین روزى فتحى عظیم نصیب لشگریان توحید شده
بود و آن،فتح خرمشهر بود.

سوّمین مرحله عملیات پیروز بیت‏ المقدس به قصد آزادسازى خرمشهر آغاز گشت.

این
عملیات که با رمز «یاعلی بن ابیطالب(ع)» شروع شد
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا ارباب زین العابدین موسوی روز جمعه درون جمع خبرنگاران بیان کرد: طولانی تقلا ما این است فصیح آبهای سطح کوی ولیعصر(عج) آبادان بوسیله سوی رودخانه های بهمنشیر و اروند هدایت شود. وی گفت: بی آرامی اکنون چندین قسمت قسمت کردن از شهرداری، آبفا و پالایشگاه داخل حال رفع بغرنج مناطق آبگرفته هستند تا عمر به عادت عادی بازگردد. با گذشت چهار روز از بارش باران قطعی درون شهر آبادان، آب در فدایی از محله های مناطق ۲ و سه

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شماره تعمیرکار ساید بای ساید سامسونگ